Školska besplatna prehrana - Udruga Bubamara

Poštovani,

Nakon prijave na natječaj za osiguravanje besplatne školske prehrane, obavještavamo vas kako je projekt Vukovarsko-srijemske županije uspješno ocijenjen. Zahvaljujemo vam se još na pruženoj ruci partnerstva, te želimo pronaći način kako bi naša suradnja bila što uspješnija. Predstavnik Udruge „Bubamara“ iz Vinkovaca Ivan Grigić biti će zadužen za komunikaciju sa vama, te za provedbu projekta, a uz podršku Vukovarsko-srijemske županije i Agencije „Hrast“ d.o.o.

Ove godine natječajni uvjeti su puno zahtjevniji, te potražuju naš veći angažman i bolju i efikasniju međusobnu suradnju. Prvi korak u tome pravcu, a prema zahtjevu MSPM-a kao nadležnoga tijela jeste dokazati ispunjavanje  kriterija prema kojima su djeca odabrana (što nije bio slučaj prethodne školske godine). U tome smislu potrebna je dokumentacija roditelja djece koju ćemo vam niže navesti. Uskoro će biti organiziran i zajednički sastanak svih projektnih partnera kako bi smo što detaljnije pojasnili provedbu projekta.

Kao kriteriji najpotrebitije djece izneseni su, kako slijedi:

1. djeca iz kućanstva koja su korisnici zajamčene minimalne naknada

2. djeca iz kućanstava sa ukupnim primanjima:

·         dvočlano domaćinstvo do 2.200,00 kn

·         tročlano domaćinstvo do 2.400,00 kn

·         četveročlano domaćinstvo do 2.700,00 kn

·         za svakog daljnjeg člana domaćinstva plus 300,00 kn

·         za treće i svako daljnje uzdržavano dijete plus 300,00 kn

Prihodi kućanstva utvrđuju se temeljem prosječnih mjesečnih primanja ostvarenih u posljednja

tri mjeseca, koja prethode mjesecu podnošenja zahtjeva, a čine ga sva sredstva ostvarena po

osnovi rada, mirovine, prihoda od imovine ili na neki drugi način. U ukupna primanja

domaćinstva ulaze sva primanja ostvarena u posljednjem mjesecu prije podnošenja zahtjeva,

uključujući i prihode ostvarene od imovine i druge prihode domaćinstva osim:

·         osobna invalidnina temeljem Zakona o socijalnoj skrbi,

·         dječjeg doplatka,

·         sredstava za uzdržavanje za dijete ostvarena na temelju propisa o obiteljskim, odnosima,

·         kao i prigodne jednokratne donacije,

·         naknada za tjelesno oštećenje,

·         doplatak za tuđu pomoć i njegu.

Iz navedenog slijedi da su roditelji uz Zahtjev za besplatnom školskom prehranom dužni priložiti sljedeće dokaze o ispunjavanju gore navedenih uvjeta:

-          Rješenje o priznavanju prava na zajamčenu minimalnu naknadu

-          Izjava o broju članova zajedničkog domaćinstva (U privitku maila)

-          Potvrda Porezne uprave Ministarstva financija o visini dohotka za sve članove zajedničkog kućanstva i/ili Rješenje o pravu iz mirovinskog osiguranja

-          Potvrda o prosječnim mjesečnim primanjima – podaci o neto plaći iz IP obrasca – izdaje poslodavac (odnosi se na zadnja tri mjeseca prije podnošenja zahtjeva)

Za početak provedbe dovoljno je da škola prikupi samo-izjave roditelja o potrebi za besplatnom prehranom, te ćemo detalje dogovoriti i uskladiti na zajedničkom sastanku.

Hvala vam još jedanput na suradnji i srdačan pozdrav,

Ivan Grigić

Školska besplatna prehrana - Udruga Bubamara

Poštovani,

Kao kriteriji najpotrebitije djece izneseni su, kako slijedi:

1. djeca iz kućanstva koja su korisnici zajamčene minimalne naknada

2. djeca iz kućanstava sa ukupnim primanjima:

·         dvočlano domaćinstvo do 2.200,00 kn

·         tročlano domaćinstvo do 2.400,00 kn

·         četveročlano domaćinstvo do 2.700,00 kn

·         za svakog daljnjeg člana domaćinstva plus 300,00 kn

·         za treće i svako daljnje uzdržavano dijete plus 300,00 kn

uključujući i prihode ostvarene od imovine i druge prihode domaćinstva osim:

·         osobna invalidnina temeljem Zakona o socijalnoj skrbi,

·         dječjeg doplatka,

·         kao i prigodne jednokratne donacije,

·         naknada za tjelesno oštećenje,

·         doplatak za tuđu pomoć i njegu.

-          Rješenje o priznavanju prava na zajamčenu minimalnu naknadu

-          Izjava o broju članova zajedničkog domaćinstva (U privitku maila)

Hvala vam još jedanput na suradnji i srdačan pozdrav,

Ivan Grigić

objavio: Srđan Vasiljević   datum: 6. 9. 2016.

« Ožujak 2024 »