Radionica "Put knjige od autora do čitatelja"-Радионица "Пут књиге од аутора до читатеља"

18.01.2022. održana je s učenicima trećih razreda interaktivna radionica "Put knjige od autora do čitatelja".

18.01.2022. одржана је с ученицима трећих разреда интерактивна радионица "Пут књиге од аутора до читатеља".

Učenici su se tijekom ove interaktivne radionice imali priliku na zanimljiv i interesatnat način upoznati s osobama koje susrećemo na putu knjige od pisca odnosno autora do čitatelja. Tako su se učenici tijekom iste radionice oprobali  u ulozi pisca, nakladnika, urednika, korektora, lektora, ilustratora, prevoditelja, tiskare, knjižare i čitatelja. Učenici su tijekom iste radionice sami osmišljavali naziv knjige, naslovnu stranicu odnosno naslovnicu knjige, sadržaj ili kazalo, bilješke o piscu, impresum odnosno "čarobni kvadratić". Na kraju smo svi zajedno pomoću nastavnih listića ponovili usvojeno znanje tijekom radionice.

Ученици су се током ове интерактивне радионице имали прилику на занимљив и интересантан начин упознати с особама које сусрећемо на путу књиге од писца односно аутора до читатеља. Тако су се ученици током исте радионице опробали у улози писца, издавача, уредника, коректора, лектора, илустратора, преводитеља, штампарије, књижаре и читатеља. Ученици су током исте радионице сами осмишљавали назив књиге, насловну страницу односно насловницу књиге, садрджај или казало, белешке о писцу, импресум односно "чаробни квадратић". На крају смо сви заједно помоћу наставних листића поновили усвојено знање током радионице.

objavio: Siniša Roknić   datum: 18. 1. 2022.

« Svibanj 2024 »