Radionica "Oprema knjige" - Радионица "Опрема књиге"

03.02.2022. u prostoru školske knjižnice održana je s učenicima drugih razreda radionica "Oprema knjige".

03.02.2022. у простору школске библиотеке одржана је с ученицима других разреда радионица "Опрема књиге".

Učenici su se tijekom ove interaktivne radionice upoznali s osnovnim dijelovima knjige (prednje i zadnje korice, hrbat i knjižni blok). Tom prilikom naučili su razlikovati knjigu od slikovnice, dječjih časopisa, novina. Učenicima se posebno dopala usporedba dijelova ljudskog organizma s dijelovima knjige, tako su se upoznali da i knjiga ima svoje ruke, leđa i stomak. Uvjerili su se da se i knjige po mnogo čemu razlikuju, tako neke knjige mogu imati meke, a neke tvrde korice, da neke mogu imati duži, a neke kraći hrbat, zatim da neke mogu imati veći, a neke manji knjižni blok, što ovisi o broju stranica knjige, ali da niti jedna knjiga ne može imati manje od 50 stranica odnosno 25 listova. Pomoću nastavnih listića na kraju ove radionice ponovili smo usvojeno znanje.

Ученици су се током ове интерактивне радионице упознали с овновним деловима књиге (предње и задње корице, хрбат и књижни блок). Том приликом научили су разликовати књигу од сликовнице, дечјих часописа, новина. Ученицима се посебно допала успоредба делова људског организма с деловима књиге, тако су се упознали да и књига има своје руке, леђа и стомак. Уверили су се да се и књиге по много чему разликују, тако неке књиге могу имати меке, а неке тврде корице, да неке могу имати дужи, а неке краћи хрбат, зати да неке могу имати већи, а неке мањи књижни блик, што овиси о броју страница књиге, али да нити једна књига не може имати мање од 50 страница односно листова. Помоћу наставних листића на крају ове радионице поновили смо усвојено знање.

objavio: Siniša Roknić   datum: 3. 2. 2022.

« Svibanj 2024 »